Početna >

Povodom 400 godina od Servantesove smrti prof. dr Jasna Stojanović
održaće predavanje "Servantes zauvek"

Filozofski fakultet Univerziteta u Novom Sadu će u ponedelјak, 23. maja 2016. godine, obeležiti veliki jubilej – 400 godina od smrti najvećeg španskog pisca Migela de Servantesa, predavanjem "Servantes zauvek" u organizaciji Odseka za romanistiku.  O autoru „Don Kihota“ govoriće dr Jasna Stojanović, hispanista, komparatista, prevodilac i profesor Univerziteta u Beogradu. Predavanje će se održati u svečanoj sali Fakulteta (114) sa početkom u 12 časova.

Prof. dr Jasna Stojanović je magistrirala na Univerzitetu društvenih nauka u Strazburu, a doktorirala na Filološkom fakultetu u Beogradu, gde predaje na Katedri za iberijske studije. Napisala je i priredila knjige Servantes u srpskoj književnosti (2005), Don Kihot u srpskoj kulturi (2006), Špansko pozorište baroka (2009, 2011) i Kako smo čitali Don Kihota (2014). Prof. Stojanović je jedina članica Međunarodnog udruženja servantista iz Srbije sa područja bivše Jugoslavije. Pored toga, članica je Udruženja književnih prevodilaca Srbije i predsednica Jugoslovenskog društva za mediteransko pozorište i umetnost.